Влітку зазвичай люди використовують води більше, ніж узимку. Найбільше її  йде на поливання городів, приготування їжі, компотів, консервування. Та не завжди воду з численних громадських криниць Малина можна для цього використовувати. Скажемо прямо — краще її не використовувати.

Нещодавно фахівці районного управління ГУ Держпродспоживслужби в області разом із лабораторією центру на виконання Державної програми здійснили моніторинг питної води, взявши її у 20 громадських криницях міста та ряді природних джерел. Результати, м’яко кажучи, шокували.

За словами начальника Малинського райуправління ГУ Держпродспоживслужби в області Віктора Гвоздецького, у криницях і джерелах виявлені невідповідності до «Гігієнічних вимог до питної води, призначеної для споживання людиною» за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками.

Зокрема, у семи криницях виявлено завищену норму нітратів. Це каптаж «Дубки», криниці, розташовані на вулицях Лисенка, біля будинків  №3 та №14, по вулиці Пилипа Орлика, №2, Володимирській, №28, а також у джерелах по вулиці Захарченка, №14 та поблизу с.Слобідки. Крім того, в джерелі на вулиці Захарченка,  №14 знайдено також і кишкову паличку.

Після отримання результатів дослідження, фахівці надіслали відповідні листи-попередження до міської ради та по мікрорайонам, де розташовані ці криниці й джерела. У них розмістили попередження про те, що вживати воду не рекомендується до покращення її якості. Також у листах йдеться про те, що слід провести очищення цих криниць та джерел, дезінфекцію, ізолювати від проникнення поверхневого стоку (дощових і талих вод).

Громадські криниці слід взяти на баланс одного з комунальних підприємств міста, яке б могло доглядати за ними. Є й у місті декілька ОСББ, де також можуть подбати про якість і стан води та криниць.

В управлінні повідомили, що нині є безліч сучасних і дієвих засобів для очистки питної води, тому цю проблему можна вирішити дуже швидко й ефективно.

Наш кореспондент поспілкувався з мешканцями  вул. Лисенка, які беруть воду саме з однієї «проблемної» криниці.

— Не розуміємо, що не так, — знизують плечима ті. — Ми самі складалися коштами, аби ремонтувати криничку, замінили верхнього круга, найняли людину, яка почистила цю криничку. До нас навіть ходять з садочка брати воду, коли там немає. І вода в чайниках— чистісінька, без накипу. Куди ж нам тепер ходити? І нехай вже хлорують нам воду, чи ще щось там роблять…Ми не проти, вода — дуже потрібна.

Але якщо по Лисенка криниця — це «рятівний круг» для мешканців «Черемушек», то мешканці мікрорайону  «Прожектора» до криниці по вул. Володимирській №28, — не ходять. Там навіть відра немає, у криниці повно сміття, порожніх пляшок та іншого непотребу. Воду ж малинчанини  тут беруть у приватних дворах, чи їздять до інших криниць — хто як. Кажуть, міський голова знає про проблему, навіть обіцяв вирішити її, але…

Що тут казати, адже найбільш яскравим прикладом ставлення  влади до громадських криниць, містян і їх проблем є криниця у самому центрі міста — напроти адмінприміщення зі сторони «ПриватБанку». Відра —  немає, дверцята криниці «роззявлені», а власне криниця перетворилася на  примітивну дошку оголошень. Зате  у патріотичних синьо-жовтих кольорах!

А Ви кажете про громадські криниці, які десь там по Лисенка, чи Захарченка , чи Володимирській… Схоже, можновладці поняття «громадське» розуміють як «нічийне». Сказали б тоді нам заразом, де води у Малині можна таки набрати… З якої криниці?