Остаточних результатів виборів до Верховної Ради України, які відбулися минулої неділі, 21 липня, ще немає. ЦВК обіцяє оголосити їх лиш 4 серпня. Одначе, навряд чи вони, офіційні, суттєво відрізнятимуться від тих, які вже відомі. Отож, за кого й за що проголосували українці й малинчани, зокрема, цього разу?

Загалом до нового парламенту проходить п’ять партій.

Беззаперечним лідером у гонці за депутатські мандати, що, власне, й не викликало жодних сумнівів, стала партія новообраного Президента — «Слуга народу». В парламенті вона матиме 254 голоси, з яких 124 проходять до Ради за партійними списками й 130 — по мажоритарних округах. Загалом за «слуг народу» віддали свої голоси 43,18% виборців.

Друге місце у нинішній виборчій гонці дісталося «Опозиційній плат-

формі — За життя» — 13,02 % голосів виборців. Таким чином від колишніх, по суті, регіоналів до Ради 9-го скликання проходять 37 нардепів за партійними списками й 6 «мажоритарників», тобто загалом 43 вчорашні опозиціонери, включаючи кума Путіна.

Третьою за кількістю штиків у новообраній ВР буде «Батьківщина». За політсилу Юлії Тимошенко проголосували 8,18% виборців, що дозволяє їй провести у парламент 24 депутати за партійними списками й 2 «мажоритарників».

«Європейська Солідарність» на чолі з екс-президентом Петром Порошенком — на четвертому місці у виборчих перегонах із результатом 8,11% голосів виборців. Отож, до парламенту від цієї політсили проходить 23 депутати за партійними списками і 2 виграли вибори у мажоритарних округах.

5-відсотковий бар’єр вдалося подолати і новоствореній партії «Голос», а якщо точніше, то політсилі лідера гурту «Океан Ельзи» Святослава Вакарчука вдалося набрати 5,83% голосів виборців, або ж здобути 20 мандатів у Раді: 17 — за партійним списком і 3 — по «мажоритарці».

Інші партії будуть представлені 10 депутатами, причому всі вони здобули перемогу в мажоритарних округах. Ще 46 проходять до парламенту як самовисуванці.

Більше про склад новообраного парламенту — на 4-й стор.

А що ж малинчани? Чи різниться їх вибір від загальноукраїнського?

Малинська ОВК на момент здачі цього номеру газети до друку теж іще не мала остаточних результатів — п’ять із 295 дільниць на ранок середи іще не здали своїх протоколів. Одначе, навряд чи вони суттєво вплинуть на загальну цифру. Отож, серед жителів нашого округу (окремо по м. Малину і Малинському району в ОВК даних узагалі нам не надали) найбільше симпатиків також у «Слуг народу» — за цю політсилу проголосували 45,10% виборців. 10,15% віддали свої голоси за ВО «Батьківщина», 9,14% — за «Радикальну партію Олега Ляшка» (загалом по Україні їй цього разу не вдалося подолати прохідний 5-відсотковий бар’єр); 8,42% — за «Європейську солідарність» і 6,77% — за «Опозиційну платформу — За життя». Інші політсили набрали менше 5%.

Лідером же по «мажоритарці» від нашого 66-го одномандатного виборчого округу стала Тетяна Грищенко — висуванка ЗеКоманди. Загалом по округу за неї віддали свої голоси 28,76% виборців. Дізнавшись про такий результат, то там у Фейсбуці, то тут в Телеграмі миготить тепер цитата Володимира Ілліча Леніна: тепер «кожна кухарка зможе керувати державою». Більш гнівні пости: «Як тепер переконувати дітей, що вчитись треба?» Адже Тетяна Грищенко має лиш середню спеціальну освіту й статус (на даний час) безробітної. Та про це — згодом.

Результат виборів щодо інших кандидатів такий: сумнозвісний Віталій Журавський, якому, передрікали, Грищенко мала віддати свої голоси, отримав їх 20,45%; 12,85% голосів виборців проголосували «за» нинішнього нардепа Павла Дзюблика і на кілька сотих менше (12,72%) — за Анатолія Павленка. Інші кандидати-мажо-

ритарники набрали від 0,35 до 3,59% голосів. Але, нагадаємо, це ще не остаточні результати.

Тим часом, один із кандидатів Богдан Ходаковський (він, до речі, за результатами голосування лиш на 12-му місці серед 19 кандидатів і набрав усього 1,43% голосів виборців) уже написав у Фейсбуці:

«Поки всі кандидати по #66 округу змирилися з фальсифікаціями та крадіжкою голосів, ми налаштувалися попри все дізнатися правду.

Окрім власного розслідування, ініціювали наступні заяви в офіційні органи…

Крадіжка голосів, зниклі печаті, хаос в ОВК, поведінка фаворита перегонів, дії та бездіяльність силовиків поступово складаються в одну фальсифікаційну мозаїку.

Далі буде!»

Буде?

«Можна трохи розслабитися, але не з місцевими виборами»

Про це Президент Володимир Зеленський зазначив, коментуючи результат нинішніх виборів до ВР після оприлюднення даних екзит-полу.

Пряма мова: «Це (результат на виборах — ред.) не просто велика довіра — це велика відповідальність. Ми не підведемо українців..

Головні пріоритети для нас, як і для кожного українця, — припинення війни, повернення наших полонених і перемога над тією корупцією, яка досі залишається в Україні.

Я думаю, що всі ті законодавчі ініціативи, що обіцяли українцям, обов’язково зробимо.

Сьогодні можна розслабитися нашій команді, але не дуже сильно, тому що завтра зранку треба працювати.

Стосовно місцевих виборів: не розслабляйтесь».