Багатодітну родину Заржецьких у Малинівці знають усі: вона не раз стояла на обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації та сільської ради як родина, що опинилась у складних життєвих обставинах. Тут виховується четверо дітей: нині двоє — вже дорослі, а брати Дмитро й Вітя — учні місцевої школи. Те, що трапилося в цій родині з ними минулого понеділка, м’яко кажучи, шокувало працівників служби та сільради, але, чомусь, не рідну маму хлопців.

Побачити свого сина до господині цієї родини Ніни Заржецької приїхав один із її колишніх співмешканців — Петро Харченко. Чоловік проживає у с. Веприні сусіднього Радомишльського району. Мав проблеми із законом, сидів у тюрмі.

Яка ж зустріч старих знайомих без оковитої? Тим часом, один із синів нібито почав просити в мами купити їм одяг та мобільний телефон, яких у них до цього часу не було. Мовляв, у хлопців на вулиці у всіх є телефони, а в нас — ні. Ствердної відповіді від добряче захмелілої мами хлопці, проте, не отримали. «Виховувати» дітей почав гість, ухопивши одного з них за шию й вдаривши по обличчю. Затим хлопців закрили в кімнаті. Вони втекли через вікно й побігли шукати порятунку до голови сільської ради Наталії Парфіненко.

У розмові з журналістом «Соборної площі» керівник громади повідомила:

— Справді хлопці прибігли до мене налякані, заїкались, плакали, не могли чітко висловити свою думку. Лиш, коли заспокоїлись, я дізналась, що одного з них душив за горло й нібито вдарив «дядько». Я відразу проконсультувалась у фахівців служби у справах дітей і завезла їх до дитячого відділення лікарні. Через постійні гульки мами, впродовж яких вона пропадає на місяць-два з дому, хлопці не навчались майже цілий другий семестр у школі. А скільки у мене в сільраді лежить її розписок, що вона буде належним чином виховувати й дбати про своїх дітей, але все марно. Та головне в цій історії те, що спохватилася рідна мати після хмільного застілля з давнім знайомим шукати хлопців аж наступного дня під обід… Жінка не має постійного місця роботи, живе за рахунок «дитячих грошей…

Поділяє думку керівника громади й начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Олена Зборовська.

— Ця мама живе собі безтурботним і безпроблемним життям. Вона отримує гроші на утримання дітей, і тоді деякий час пирує, змінюючи гучні компанії. У середу в обід хлопці втекли з лікарні додому. Нам довелося їх шукати по місту, й по селу… Справа перебуває на контролі й у поліції, бо зафіксований факт фізичного й психологічного насилля в сім“ї.

Стурбована невихованістю й ледачістю хлопців і їхня бабуся:

— Я годую їх усіх на свою мізерну пенсію… Діма — дуже вредний, і нічого не хоче допомагати, вчитись у школі — також. Вони просто прийдуть зі школи, просто перекладуть книжки — і ото все навчання. До зими маю ще переробити грубку, щоб обігрівати хату, зараз на це грошей не маю…

Хлопці ж мали свою версію ситуації, схожої на детективну історію:

— З лікарні ми втекли, бо там дуже скучно. Нам закрили вікно, і нема що робити. Нас навіть не випускали на вулицю погуляти… А ще ми хотіли їсти…

Коли покидали будинок Ніни Заржецької, жінка обіцяла виправити ситуацію, й стати на вірний шлях у житті, забезпечивши власних синів усім необхідним, зібрати їх до школи… Але чи стануть її слова правдою, покаже час, а всі крапки над «і» в цій не дуже веселій історії має поставити поліція і соціальні служби.

Богдан ЛІСОВСЬКИЙ.

Фото автора.