У Малинському районі планують створити три нові об’єкти природно-заповідного фонду місцевого значення, йдеться у проекті рішення сесії Житомирської обласної ради «Про утворення об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення», опублікованому на сайті облради.

«Розглянувши подання обласної державної адміністрації від 28.05.2019 №3209/2-19/51, враховуючи рекомендації постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів утворити на території Малинського району об’єкти природно-заповідного фонду місцевого значення згідно з додатком», — йдеться, зокрема, у тексті проекту рішення сесії облради.

У додатку зазначено про утворення трьох ландшафтних заказників: «Ворсівський» на площі 192,9 га (Ворсівська сільрада), «Лумлянський» на площі 40,8 га (Малинівська сільрада) та «Круча» на площі 13,2 га (село Лумля). Усі ці території представлені водосховищами та прибережними зонами, де ростуть цінні види рослин, у тому числі занесені до Червоної книги.