«Мере міста Малина, або розберіться з водою, або принесу всі спорчені футболкі Вам…

Аналогічне питання до Корнійчука Миколи Анатолійовича: Коли буде нормальна вода?»

Такий меседж, підкріплений івідеороликом про те, яка вода біжить із кранів малинчан, з’явився в фейсбучній групі «МалинчанИ» минулих вихідних, і був активно підтриманий.

«Не хвилюйтесь! — один із коментарів під постом-зверненням до мера. — Наближається акція <Дякуємо Шостак>».

Хоча знайшлися й ті, хто мера захищає:

«Мер у нас звичайно дуже популярний і завжди винний у всіх гріхах, але кошти ми платимо водоканалу Енергоінвесту, вони і послуги нам надають, за які отримують наші кошти, і директора свого мають, який відповідає за якість цих послуг».

І на це реакція не забарилась:

«Ми люди прості, можливо, і не знаємо, до кого звертатись і хто за що відповідає, але всі, мабуть, знають, що у хорошого господаря навіть кури взуті ходять, так що не треба захищать мера, він насамперед повинен три шкіри здерти з пана Корнійчука за таку воду, а хто каже, що біжить з крана якісна питна вода, той, мабуть, ніколи її не пив, тому що з крана біжить технічна вода, а платимо за питну».

Меседж у відповідь на цей пост — «Така ситуація у всіх містах з обласними центрами і столицею, де я працюю включно, і вина наших керівників лише в тому, що вони не встановлюють реальну ціну на воду та не закладають в неї заміну труб, назвавши речі своїми іменами, бо це непопулярно. Наша вина в тому, що ми бурно реагуємо на кожне підняття вартості, не розуміючи, що якісне і дешеве в старих трубах не отримаєш. І поки ми будемо кричати, що 10- літрове відро води, яке подається нам на 9 поверх і забирається назад переробленим за 4 копійки це дорого, будемо таке і мати… Без реальної ціни, хоч міняй мерів, хоч 10 шкур здирай з кого заманеться, а ситуація не зміниться» — іще більше збурив малинчан.

Зрештою, з’явився заклик:

«Знімаємо відео та зберігаємо в електронному варіанті. Кличемо сусідів у свідки та місцевого депутата зафіксувати дане…явище…йдемо до пана Корнійчука, при цьому беремо договір, який заключали де мають бути обумовленості надання послуг і пишемо скаргу-заяву. Поки не виправлять, за воду не платимо. Але це треба щоб не одна людина цим займалась, а ми всі)))».

У понеділок і редакційний телефон «почервонів» від дзвінків малинчан, обурених якістю води з кранів і досить частими останнім часом відключеннями її взагалі. Отож, ми вирішили переадресувати скарги містян міському голові та директору ТОВ «Малин Енергоінвест» і таки почути їх думку з цього приводу.

Вийти на зв’язок із міським головою Олексієм Шостаком, правда, не вийшло, тому ситуацію прокоментував, хоч і не надто охоче, його перший заступник Петро Піковський:

— Я не слідкую за повідомленнями у соцмережах і не реагую на різного роду поширені плітки. І взагалі я жодної проблеми тут не бачу. Є «Малин Енергоіневест», що надає послуги, а до мерії офіційно ніхто з малинчан не звертався. Можливо, й текла з кранів брудна вода, бо лише за минулі вихідні та понеділок у різних мікрорайонах міста відбулось більше п’яти поривів водомережі. Після їх ліквідації й пішла ржава вода з труб, а люди відчули тимчасовий дискомфорт…

Ось так — і не більше.

Директор ТОВ «Малиненергоінвест» Микола Корнійчук був більш багатослівним, хоч ми й потурбували його під час відпустки:

— Влітку таке явище з водою не рідкість. З початку нинішнього року ми вже двічі здійснювали хлорування води у всіх резервуарах, витративши 12 балонів хлору. Раніше це робилося лише напередодні 1 вересня, коли діти ідуть до школи та в дитсадки.

Така ситуація пов’язана ще й з тим, що скиди від результатів діяльності Іршанського ГЗК роблять переважно у вихідні. У воду внаслідок цього потрапляють марганець, залізо та інші домішки. Ситуацію намагаємося нейтралізувати, і боятися не варто, бо марганець і залізо — це ж не кишкова паличка. Хоча стосовно цієї ситуації ми неодноразово зверталися з листами до СБУ, мерії.

І все ж, відповідно до санітарних норм, вода, яку подаємо малинчанам, відповідає усім нормам. Її можна споживати. Останні заміри ми робили 12 червня — все в нормі.

Хочу запевнити: в нас цілодобово працює лабораторія, працівники якої слідкують за якістю води, що подається малинчанам. Контролюють її і фахівці санстанції.

Зрештою, щоб максимально витримувати встановлені норми питної води нам потрібно додатково ще 140 тисяч гривень для закупівлі реагентів. Плануємо придбати у Дніпрі ще тонну хлору, бо нині маємо на підприємстві лиш невеличкий запас його — дев’ять балонів, яких максимум вистачить на декілька тижнів. Відповідний лист-клопотання направили до міської ради, на найближчому засіданні бюджетної комісії його пообіцяли розглянути й винести на розгляд депутатів.

Такі ось відповіді. І — ще один пост із соцмереж: «От виставив проблему, а що далі? Дядьки не будуть вирішувати Вашу проблему, бо не несуть відповідальності».

Невже справді — «знімаємо відео… кличемо сусідів у свідки…» і «поки не виправлять, за воду не платимо»?