Книга малинчанки Раїси Недашківської «Історія роду Гурських— засновників села Свиридівка» накладом 120 екземплярів, видана за її власні кошти та при підтримці представників роду Гурських, побачила світ в одному з видавництв міста Житомира.

Видання містить розділи, які доступно та яскраво описують історію життя однієї великої родини з початку 19-го і включаючи 20 століття. Передмова має й польський переклад.

Нагадаємо, що авторка працює понад 22 роки головним бухгалтером в Малинській райспоживспілці.

«Мене завжди цікавила історія роду. Тож майже десять років займалася дослідженням», — звертається до своїх читачів Раїса Павлівна і додає: —«Довелося перегорнути не одну сотню архівних справ. Моя мрія здійснилася. Та чи змогла донести до вас доступно та зрозуміло історію роду, судити Вам, дорогі мої читачі».

Яскраво ілюстроване фотоматеріалами видання, яке містить до того ж копії архівних документів, уже отримали представники роду Гурських у столиці, Сумській області, Дніпрі, Львові, Ірпені. Два примірники подаровані авторкою й Малинській районній бібліотеці.

«Кожна людина має за собою попередників, які жили і творили на цій землі, але не всі знають, хто вони за походженням і яке їхнє коріння. З історій окремих осіб складається історія великого роду», — зазначає на сторінках книги Раїса Недашківська та дякує за допомогу жителям села за стародавні перекази, своїм родичам, землякам, багатьом небайдужим людям, серед яких і кандидат історичних наук, Почесний краєзнавець України Василь Тимошенко.

Ми дійсно можемо пишатися такими земляками та їх літературними «дітищами». Можливо, цей доробок дасть початок до чиїхось не менш цікавих пошуків та нових історичних досліджень.