Минулих вихідних у смт. Ємільчиному відбувся відкритий обласний фестиваль дитячої творчості «Лелеченьки», ініціатором і засновником якого є наша землячка, Герой України, народна артистка України Ніна Матвієнко.

Честь співочої Малинщини на заході захищала 8-річна Яна Остапенко з с. Федорівки.

— Яна виступала в першій віковій категорії (від 7 до 13 років) у номінації «Народний спів», де, окрім неї, було ще 75 учасників із різних куточків Житомирщини, — розповіла вокальний керівник дівчинки, завідуюча Федорівським будинком культури Світлана Коваленко. — Причому виступала Яна першою — так випав жереб. Виступ на такого рівня заході і сцені виявився першим серйозним випробуванням для дівчинки, до цього вона виступала лише в Гранітному та Федорівці перед знайомою їй аудиторією. Одначе й на порівняно великій сцені перед поважним журі моя підопічна не розгубилася. Українська народна пісня «Ой Іван на току» у виконанні Яни принесла їй друге місце в конкурсі, а голова журі Ніна Матвієнко відзначила її чудовий голос.

Після виступу в Ємільчиному Яну запросили взяти участь у ХII Міжнародному конкурсі-фестивалі «Україна єднає світ», що відбудеться незабаром у Лазурному Херсонській області.