Коростишівський районний суд задовольнив позов товариства «БМ Граніт-У» про внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань.

Відповідну ухвалу було зареєстровано 30 травня 2019 року. Суд постановив: «Зобов`язати начальника СВ Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення на підставі заяви Товариства з обмеженою відповідальністю БМ ГРАНІТ-У від 08.05.2019 р., про що повідомити скаржника».

Очевидно, йдеться про конфлікт на малинський «Калюжі». Нагадаємо: півтора місяця тому малинчани повстали проти відновлення на улюбленому місці відпочинку кар’єру з видобутку каменю. І, здавалось, здобули в цьому перемогу. Та, виявляється, поки малинчани так думають, а «БМ Граніт-У» крутить рекламу в соцмережах про всі «принади» видобутку каменю фактично в межах міста, юристи підприємства довели справу до суду. Якщо коротко — підприємство скаржиться на протидію законній господарській діяльності.

Разом з тим, схоже, ніхто з посадових осіб іще не звернувся до правоохоронних органів з приводу подання підприємством «БМ Граніт-У» недостовірних данних. Нагадаємо, у «Повідомленні про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля» місцем провадження тієї самої діяльності вказується село Городище, а Малин знаходиться за 6 (!) км від родовища!

Хоча, нагадаємо, минулого тижня обласна рада таки підтримала малинчан у їх боротьбі за «Калюжу», звернувшись із відповідним клопотанням до Кабміну і профільного міністерства.

Тим часом, Віталій Семенюк у групі «МалинчанИ» на Фейсбук поділився цими днями ще одним цікавим посиланням (друкуємо без правок):

«Невеличке розслідування щодо тих, чиї вушка стирчать за намаганням знищити «Калюжу». Як кажуть, «Гугл знає все»)).

Отже, компанія «БМ Граніт-У» була створена у 2007 році і практично зразу ж отримала ліцензію на видобування граніту на «Калюжі». Оперативненько)).

…Щодо назви підприємства та, виходячи з його першого засновника, воно входить в орбіту будівельної корпорації БМ-груп, влас-ником якої є Дмитро Єлманов — колишній чоловік Оксани Калетник, обраної у 2012 році народним депутатом від Комуністичної партії. Щодо одіозних оборудок вінницької сім’ї Калетніків в Інтернеті можна прочитати дуже багато.

…До речі, Єлманов розлучився з Калетник теж у 2012 році. Про самого Єлманова та його зв’язки з колишнім головою адміністрації Борисом Ложкіним можна прочитати тут (посилання наводиться — Ред.).

Цікава зміна засновників компанії, особливо один з них — Олексій Тамразов. Фігура доволі неоднозначна — бізнесмен, автогонщик, волонтер, фігурант декількох кримінальних справ. Хто хоче більш дізнатися про нього, погугліть.

Залишається лише здогадуватися, що змусило діючого на той час першого заступника голови правління ПАТ «Укргазовидобування» продати ніби-то прибутковий бізнес з діючою ліцензією, як про те кажуть нинішні власники ТОВ «БМ ГРАНІТ-У». Можливо, побачивши наш унікальний підводний музей та місце відпочинку жителів міста, пан Тамразов зрозумів, що таку красу не потрібно нищити.

У 2013 році засновником ТОВ «БМ-Граніт-У» став Біденко Олександр Володимирович. До лютого 2019 року фірма практично ніде не світилася, допоки її керівником не стала дружина засновника Біденко Олена Василівна, яка до цього займалася оптовою торгівлею харчовими продуктами, але мабуть бізнес «не пішов» і у 2018 році її фірми припинили діяльність.

Цікаво те, що Біденко Олександр Володимирович виявляється працює в Укрзалізниці, до речі не простим робітником, а начальником відділу філії «ЦТС «Ліски» (для непосвячених — це практично всі контейнерні перевезення по Україні залізничним транспортом) і, як посадова особа юридичної особи публічного права, кожного року подає декларацію в НАЗК. Але, вказуючи в деклараціях корпоративні права підприємства ТОВ «БМ ГРАНІТ-У», він чомусь щорічно занижує їх вартість більш ніж у три рази (статутний фонд підприємства — 550000,00 грн., а у деклараціях за 2016-2018 роки вказано — 155000,00 грн.).

Копаємо далі…))».

Утім, копати глибоко й не треба.

Цими днями у розпорядження редакції «СП» потрапив лист АТ «Укрзалізниця», адресований голові Малинської райдержадміністрації Д.В. Кисельчуку.

«АТ «Укрзалізниця», — йдеться у ньому, — розглянуто Ваш лист від 12.04.2019 … стосовно можливих негативних наслідків при відновленні роботи гранітного кар’єру на території Українківської сільської ради Малинського району…» — і головне:

«При відновленні робіт з добутку корисних копалин — граніту з виконанням буровибухових робіт ділянка залізничної колії перегону Пенізевичі — Малин розташована на відстані 200 м від кар’єру потрапляє у небезпечну зону, що унеможливить рух поїздів на дільниці Київ — Коростень.

Зважаючи на вищевказане АТ «Укрзалізниця» вважає неприпустимим проведення буровибухових робіт, що несуть загрозу безпеці руху поїздів».

Копаємо далі?