Новий майданчик у мікрорайоні «Прожектора», який з’явився близько двох тижнів тому, вже викликає нарікання батьків. «Гірка» та гойдалка на ньому розміщені так близько, що дитина, спустившись з «гірки» і ступивши крок вправо, відразу ж наражається на небезпеку потужного і болісного удару гойдалкою, що розхитується поруч (на фото зліва). Подібні інциденти тут уже траплялися неодноразово, про що свідчать як розповіді очевидців, так і коментарі у соціальній мережі Фейсбук (цитуємо без правок):

«Инночка Прохорчук: Що майданчик є — це круто! Але вибачте мене, хто проектував цей майданчик? Біля горки — гойдалка! Ми, мами, на Прожекторі те і робимо, що діток ловимо, які біжать з горки під качелю!!!! страш-но уявити що може бути, коли гойдалка вдарить дитинку, яка після спуску з горки звернула не в ту сторону!!!!!!!!»

На цей доволі емоційний батьківський «спіч» голова ОСББ з «БАМу» Олеся Рудицька відповіла:

«У нас на Бамі поставили шини, щоб дитина не бігла під гойдалку) Ідея поставки шин виникла якраз після гіркого досвіду на Прожекторі. Можете якось прогулятися на Бам і подивитися, як зробили, можливо, і вам потрібно так зробити».

Після цього діалогу минуло декілька днів. Але ніхто так і не спромігся якось убезпечити малят із будинків біля «Прожектора». Мало того, знову стався прикрий випадок —  гойдалка з усієї сили вдарила 5-річну дівчинку по лобі, хоча мама й знаходилася поряд, приглядаючи в цей час за другою, меншою дитиною. Не догледіла? Прикрий випадок? Чи хто таке сконструював і хто купив для наших дітей за чималеньку суму?

Запитань більше, аніж відповідей.

Водночас хочеться звернути увагу ще на декілька моментів.

Перший: як дітям (район «Прожектора») сісти на гойдалку, якщо під нею здоровенна дощова калюжа? У чиїй компетенції засипати цю яму? Хіба на це треба багато коштів чи часу?

Другий момент: біля одного з дитячих майданчиків на «БАМі» з-під землі стирчить залізяччя. Як там можна гратися, не розбивши лоба чи коліно?

Ну і наостанок питання, що лишається відкритим: хто і що ж таки убезпечить наших малят від небезпечних майданчиків? Шини з коліс, самі малинчани, управителі будинків чи влада? Літо для дітей тільки почалося: з новенькими майданчиками і, на жаль, — з гулями на лобі…

Денис КРАВЕЦЬ.