Попри обіцянки мера, один зі ставків у міському парку перетворився у справжній відстійник для нечистот

Питання каналізаційних стоків, що потрапляють із вулиць Ковальчука та Щорса спочатку в обидва ставки міського парку культури й відпочинку імені М. Миклухо-Маклая, а затим, нижче по течії, в криниці жителів вулиць Тургенєва, Толстого, Автомобілістів, створюючи реальну загрозу для екологічного лиха, розглядалось на сесії міськради ще 25 січня нинішнього року. Тоді це актуальне для містян питання, подавши відповідний депутатський запит, озвучила й підняла депутат Олена Мороз.

Міський голова Олексій Шостак також погодився, що проблема існує, й було прийнято рішення про те, що виконком та депутати попередять жителів прилеглих до парку вулиць, щоб негайно зробили автономні каналізаційні споруди, бо незабаром всі витоки каналізації до ставків у міському парку будуть перекриті…

Минуло чотири місяці. Що ж сьогодні коїться в міському парку? Один зі ставків, що розташований ближче до швейної фабрики та стадіону, розповідають ті, хто прогулювався там минулих вихідних, нагадує суцільне багновище, з якого під дією сонця неймовірно тхне нечистотами…

— Що це так сильно воняє і що це за згустки непотребу темного кольору заполонили одну з водойм? — запитували перехожі, котрі прогулювались із маленькими дітками парком, уже журналістів «СП», коли в понеділок ми вирішили пересвідчитися в почутому на власні очі. І обурювались: — І коли це все вже скінчиться? Невже люди не розуміють, що вони своїми необдуманими діями шкодять, у першу чергу, самі собі?

У коментарі журналісту «Соборної площі» перший заступник Малинського міського голови Петро Піковський так окреслив ситуацію, що склалась:

— Ця проблема мерії відома не перший рік, і вона перебуває на постійному контролі. З минулого року в нас створена й діє комісія щодо обстеження та виявлення фактів скидання побутових стоків у непридатних для цього місцях. До її складу входять інспектор із благоустрою, заступник начальника управління ЖКГ виконкому міської ради, депутат, представник поліції. Причиною створення такої робочої групи було саме занепокоєння мерії станом ставків у міському парку. Членами цієї групи на несвідомих жителів, котрі проживають по вулиці Ковальчука, не раз складались адмінпротоколи. Злісні порушники законодавства не раз притягувались до відповідальності — сплачували штраф у розмірі від 340 до більш як 1000 гривень. , Достатньо було проведено й роз’яснювальної роботи з жителями цих вулиць, але, як бачимо, все марно. Та й, на жаль, виявити всі факти скиду нечистот у міські ставки жителями прилеглих до них вулиць неможливо, адже їхні стічні труби розташовані глибоко — вкопані, втоплені прямо в канал, а комунальна техніка туди під’їхати не може.

— Якщо ми хочемо, щоб наше рідне місто було схоже на європейське і процвітаюче, нам усім гуртом варто дбати про його чистоту й належну культуру проживання в ньому, а не кивати лише на міську владу. Хоча зусиль нами в цьому напрямку і щодо ставків у парку зокрема останнім часом було проведено чимало. Уже виготовлено проектно-кошторисну документацію для ретельного очищення та відновлення гідротехнічних споруд паркових водойм. Нині за підтримки народного депутата Павла Дзюблика ведуться перемовини з Міністерством екології та природних ресурсів України стосовно реалізації цього проекту, загальна вартість якого 3,2 млн. грн., на умовах співфінансування: 90 відсотків — з державного бюджету й 10 — з міського. Якщо, вивчивши детально документи, й переконавшись у доцільності й ефективності виконання цих робіт, фахівці профільного міністерства рекомендуватимуть долучитись і додати більше 10 відсотків від попередньо озвученої суми — ми будемо згодні, маємо фінансові резерви. Словом, тепер рішення за міністерством, чекаємо на нього, — резюмував Петро Піковський.

А допоки в столиці тривають перемовини за долю очищення й відновлення гідротехнічних споруд у міському парку Малина, його водойми й надалі продовжують в самісінькому центрі міста смердіти на всю округу, а головне — хтозна, якою екологічною катастрофою може обернутися потрапляння через грунтові води, і не тільки, цих нечистот у людські криниці й нашу Іршу, а звідти по течії й Дніпро, яке живить питною водою киян…

Богдан СЛАВІНСЬКИЙ.