Міністерство культури України оголосило конкурс культурно-мистецьких проектів громад із населенням до 50 тисяч людей під назвою «Малі міста — великі враження». На реалізацію проектів виділено фінансову підтримку від держави у розмірі 50 млн. грн.

«Тож у невеликих громад є можливість на власній території відновити культурний об’єкт чи створити новий», — закликає до участі у конкурсі сайт Житомирської обласної державної адміністрації.

Подача проектів — не раніше 15 липня. Строк реалізації — чотири місяці. Мінімальна вартість проектів за умови фінансування за схемою 70/30 (левову частку дає держава, решта — це бюджети громади або інші джерела, не заборонені законодавством) — 130 тис. грн. Максимальна — трохи більше 7 млн. грн. Усього буде профінансовано сто проектів.

Ця інформація була досить поширена у мережі Інтернет та, сподіваємося, не оминула Малин і Малинщину. Хоча владні сайти скромно промовчали на цю тему. А от у соціальній мережі Фейсбук на сторінці «Малинчани» громадська активіста Ольга Гура таки звернулася із запитанням до користувачів: «А що Малин може запропонувати з культурно-мистецьких проектів?» та поширила посилання з офіційного сайту ОДА.

Варіантів відповідей виявилося не так уже й багато — на пальцях однієї руки порахувати. Запропоновано, зокрема, записати гімн Малина у професійній студії, розробити бренд міста із замовленням сувенірної чи поліграфічної рекламної продукції, а ще — реконструкція Палацу культури паперовиків.

Той палац і досі знаходиться на балансі паперової фабрики-Вайдманн. І просто так віддати його представникам громади, які не впроти вдихнути життя в це давно згасле «вогнище культури», власники паперової не поспішають. Про це свідчить нещодавній лист-відповідь керівнику клубу «Простір» Марії Василенко, який вона опублікувала саме під час чату-дискусії.

 

Єдиним існуючим на сьогодні рішенням долі цієї споруди є її продаж. Воно й зрозуміло, розвиток культури ніяк не перетинається з бізнес-інтересами підприємства.

Щодо торгів. Ще у 2015 році на сайті «ОLX » було розміщено оголошення про продаж цієї будівлі за 1 млн. 600 гривень (див. справа). Цією новиною з читачами поділився місцевий сайт ІнфоМалин.

Що ж, не так уже й дорого за нинішніми мірками. Ремонт споруди обійдеться в десятки разів більше. Чи не тому продається вона й досі? А головне — чи не спіткає її доля кінотеатру за таких умов?

З іншого боку, реконструкція так званого Палацу культури у чистому вигляді на культурно-мистецький проект «не тягне». А ось чому б не взяти за основу під такий проект проведення щорічного Фестивалю стародавніх металургів? Чи не організувати який інший потужний захід, приміром, для популяризації танцювальних колективів, яких теж немало у місті? Та й не слід забувати, що саме у Малині — відома капела бандуристів «Веснянка». То, може, Малин міг би стати краєм бандурного мистецтва? Та й чомусь затих рух щодо створення арт-простору по вулиці Кривенчука. В підсумку, все це однозначно підвищило б туристичну привабливість міста.

До речі, заявки до участі у конкурсі подаються до 15 травня. Тож часу на  це лишається обмаль.

І ще одна ремарка. На тому ж сайті ОДА 24 квітня розміщено наступну інформацію щодо проекту «Малі міста — великі враження». Цитуємо:

«Виконавчий директор Житомирського регіонального відділення Асоціації міст України Тетяна Кухарська розповіла, що минулого року вже реалізовували пілотний проект в рамках «Малі міста — великі враження». «Пілотний проект не був таким масштабним у фінансовому плані, проте досить успішним та результативним. Минулоріч від Житомирщини вже брали участь Андрушівка, Баранівка, Овруч, Олевськ, Коростишів, і змогли пройти зі своїми ідеями до фіналу, хоч перемогу і не здобули. Тож цього року обов’язково потрібно спробувати ще раз і подавати нові заявки», — зазначила Тетяна Кухарська».

Про Малин, як бачимо, мова не йшла. Чи використаємо свій шанс цього року?

Денис КРАВЕЦЬ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, залиште комантар
Будь ласка, введіть своє ім’я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.