У Житомирі з ініціативи Житомирського відділення обласного клубу «Юлдуз» кінологічного клубу України відбулась Всеукраїнська виставка собак різних порід рангу САС WKU «Житомир Весна-2019».

Участь у ній брали більше сотні собак (аляскінські маламути, хаскі, японські акіта-іну, кане-корсу, американський стаффордширський тер’єр, бульдоги, німецькі вівчарки, східноєвропейські, бельгійські манюні, чихуахуа, померанські шпіци, французькі бульдоги, ньюфаундленди). Їх власники прибули зі Львова, Чернігова, Білої Церкви, Житомира та області.

Честь Малина на виставці захищали викладач школи мистецтв Віктор Петухов зі своїм вихованцем породи кане-корсу на кличку Рем та заступник директора з навчально-виховної роботи Малинського профліцею Лариса Костюченко зі своєю Айзою породи аляскінський маламут.

За словами пані Лариси, участь у виставці зі своєю чотириногою улюбленицею вони взяли несподівано, адже до обласного центру приїжджали, щоб замінити документи родоводу.

— Експерти побачили нашу Айзу й запропонували спробувати, — розповіла Лариса Костюченко. — І позитивний результат не довелося довго чекати — наша Айза, якій два роки й вага 39 кілограмів отримала оцінку «відмінно» й титул кандидата в чемпіони України (САС) серед собак своєї породи.

Віктор Петухов до цих змагань свого пса італійської породи коне-корсе, що вже має титул юного чемпіона України та є кандидатом в чемпіони України САС, готував.

— Моєму псу два роки і два місяці, — розповів Віктор. — Відколи він потрапив до моїх рук, я активно займаюсь його вихованням. У підсумку ми здобули такий же титул як і Ларисина Айза, поступившись десятиразовому псу-чемпіону України зі столиці.

Відтепер наші земляки та їхні породисті собаки братимуть участь у подібній виставці, що відбудеться 1 червня в Білій Церкві.

Богдан ЛІСОВСЬКИЙ.