Для старшокласників школи-ліцею №1 у рамках Тижня краєзнавства відбулася презентація видання про архітектуру Малина «Через простір і час: застигла історія Малина». Його авторами є наші земляки — кандидат історичних наук Василь Тимошенко, доктор історичних наук Володимир Студінський та художник Іван Башинський. Нагадаємо, що книгу накладом п’ятсот примірників віддрукували до Дня міста у вересні минулого року. Наразі ознайомитися з нею можна у бібліотеках, також вона є у бібліотеках частини шкіл Малина. Унікальність видання — у його форматі. Зокрема, матеріал подано у графічних малюнках з описовою частиною. Оскільки архітектура Малина зазнала багато змін внаслідок багатьох чинників, то одне з головних завдань цієї книги — «показати хоча б частину … будівель, і на їх фоні продемонструвати віхи історичного розвитку міста в XIX — на початку XX ст.» (цит.).

Є у книзі зображення найдавнішого приватного будинку Малина, який і зараз використовується як дачний. Його збудовано у 30-ті роки XVІII ст. А ще — народне училище, будинок Бернадських, Гіжицьких, богадільня, культові споруди Малина, будинки родини Миклух, мирового суду, пошти, заїжджого двору, інші споруди. І то все — у сюжетах, з людьми, транспортом, тогочасними деталями…

Зрозуміло, що для багаточисельної шкільної аудиторії показати власне книгу було замало. Тому школярі мали змогу переглянути її презентацію зі слайдів, про кожен з яких вони почули цікаву розповідь від авторів. Опісля історики (а вони обидва, до речі, є випускниками першої школи та Почесними краєзнавцями України) подарували книгу зі своїми автографами шкільній бібліотеці.