Редакція «СП» отримала відповідь від керівників ТОВ «Енергоінвест» на вміщене в минулому номері газети звернення від малинчан з приводу анонсованого комунальниками подорожчання тарифу на водопостачання та водовідведення.

«Не зрозуміло, — писали, нагадаємо, малинчани в своєму зверненні, — який зв’язок між прожитковим мінімумом і вартістю послуг водопостачання і водовідведення…» Адже, мовляв, «прожитковий мінімум — це вартісна величина достатнього для забезпечення нормального функціонування організму людини, збереження його здоров’я, набору продуктів харчування, а також мінімального набору непродовольчих товарів та мінімальних культурних потреб особистості». Крім того, зазначали у зверненні люди, прожитковий мінімум встановлюється для різних категорій населення різний. Тож, цікавились, яка саме з цих категорій «впливає» на тариф постачальника послуг, себто «Малин Енергоінвесту».

Ось відповідь. Дослівно зі збереженням виділень тексту:

«На публікацію в газеті від 14 грудня 2018 р. Звернення тижня, TOB «Малин Енергоінвест» повідомляє, що для формування фонду оплати праці та відображення його в розрахунку тарифів на надання комунальних послуг, підприємство користується Міжгалузевою угодою в сферах комунальної інфраструктури, житлово-комунального господарства та управління багатоквартирними будинками на 2017-2020 роки, зареєстрованою Міністерством соціальної політики України за реєстраційним номером 57 від 02.11.2017 р.

У відповідності до п.1 Додатку 1 до Міжгалузевої угоди на 2017- 2020 роки (п. 3,1): мінімальна тарифна ставка за просту некваліфіковану працю встановлюється у розмірі не нижче визначеного законом прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а мінімальна тарифна ставка робітника І розряду в розмірі не менше 130% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом.

TOB «Малин Енергоінвест» є членом Федерації Роботодавців ЖКГ України. Забезпечення та контроль виконання роботодавцями Галузевої угоди є повноваженнями Федерації відповідно до ст. 19 Закону України «Про організацію роботодавців, їх об’єднання, права та гарантії їх діяльності».

Підставою для коригування тарифів на послуги з теплопостачання, водопостачання, водовідведення є Висновок Федерації Роботодавців ЖКГ України №3702 від 03.12.2018 р. щодо відповідності розрахунку витрат на оплату праці гарантіям Галузевої угоди.

В п. 4 Висновку вказано, що незабезпечення галузевих гарантій з оплати праці службовими особами органів влади при здійсненні ними своїх повноважень з встановлення комунальних тарифів передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність за ст. 170, 172, 206, 219, 364 ККУ.

У відповідності до Порядку встановлення (зміни) тарифів на житлово-комунальні послуги, затвердженого Рішенням виконкому Малинської міської ради від 06.08. 2014 р. №188, протягом п’яти робочих днів з дня подання відповідних розрахунків до виконкому міської ради, підприємство інформує споживачів про намір здійснити зміну тарифу шляхом розміщення оголошення у друкованому засобі масової інформації.

Після прийняття виконкомом Малинської міської ради Рішення про введення в дію тарифів, підприємство повідомляє про це споживачів шляхом публікації в друкованому засобі масової інформації з посиланням на рішення виконкому і має право застосовувати нові тарифи не раніше ніж через 15 календарних днів з дати опублікування.

Директор М.А. Корнійчук. Головний бухгалтер Т.І. Шевченко».