Каті було 27 років. Того вечора дівчина йшла до подруги, коли її збила невідома машина і зникла

У Малинському районному суді відбулося перше засідання у справі щодо резонансної ДТП, яка трапилося у грудні минулого року. Тоді, нагадаємо, приватний підприємець, екс-поліцейський Богдан К. здійснив смертельний наїзд на 27-річну малинчанку.

«Після наїзду на пішохода водій К., будучи причетним до ДТП, не вжив усіх можливих заходів для надання допомоги потерпілій: не викликав карету швидкої допомоги, не відправив потерпілу до лікувального закладу, не вжив необхідних заходів для збереження життя, з місця пригоди поїхав, чим завідомо залишив потерпілу, яка перебувала у небезпечному для життя стані та була позбавлена можливості вжити всіх необхідних заходів для самозбереження без допомоги. Обставини, що пом’якшують вину Коваля не виявлені, обставини, які обтяжують вину не встановлені», — йдеться в обвинувальному акті, який на початку засідання зачитав прокурор.

Сам підсудний визнає свою вину лише частково.

«Рухаючись на даному автомобілі посередині смуги зі швидкістю близько 60 кілометрів за годину в місті Малині, поблизу лісозаводу на узбіччі я помітив пішохода, який рухався у моєму напрямку руху і не представляв для мене жодних перешкод, — зазначав у своєму слові підсудний. — Відстань між мною і ним була близько 20-25 метрів. Пішохід швидким кроком змінив напрям свого руху і вийшов на проїжджу частину, в результаті чого відбулося зіткнення. Після цього я підійшов до жінки, запитав, чи може вона підвестися? Відповіді я не почув і розгубився. …Спробував перевірити пульс, але пульсу в неї не було. Жодної допомоги я надати не міг. Жінка лежала між узбіччям та лісосмугою ногами в сторону дороги. Вона лежала на спині. Я раніше ніколи не попадав у подібні ситуації, був розгублений і, зрозумівши, що врятувати жінку неможливо, поїхав додому».

Хоча, згадуючи сюжет «Надзвичайних новин» від 24 січня, все в той злощасний день було дещо не так, як нині, в суді, говорить водій-убивця.

«Каті було 27 років, — йшлося, нагадаємо, в сюжеті. — Того вечора дівчина йшла до подруги, коли її збила невідома машина і зникла. Дівчина пролежала у снігу кілька годин, поки її випадково не знайшли спортсмени під час ранкової пробіжки. Водія-втікача поліцейські знайшли наступного дня. Його видали уламки автомобіля, які поліція знайшла на дорозі. Від удару в Mercedes розтрощило фару і вирвало праве крило, але водій переконував, що нібито не зрозумів, що збив людину, тому і поїхав геть».

«Сказав, що подумав, що палка чи камінь в машину врізався, що вернувся, але нічого не побачив», — розповідала тоді журналістам мати загиблої.

Напередодні аварії чоловік нібито перебував не вечірці в одному з нічних клубів міста, фотопідтвердження тому знайшли батьки. Вони припускають: хлопець міг бути п’яний, хоча стверджує, що проходив тест, і результат був негативний», — йшлося далі в сюжеті «НН».

«Я після ДТП до рідних приїжджав. Потім я зв’язувався з рідними. Я допомагаю. Я зробив столи, я зробив обіди, я зробив поховання. Вибачався, визнавав свою вину», — розповідав хлопець виданню.

Проте мати загиблої переконана: якби хлопець зупинився і хоча б спробував допомогти, її єдина донька могла б залишитись живою.

Найбільше ж батьків обурювала тоді бездіяльність правоохоронців: за півтора місяця не проведено жодної експертизи, — переконували «Надзвичайні новини». В поліції ж пояснювали: чекають погоди, аби провести на дорозі надважливий слідчий експеримент.

Як усе було насправді, сподіваємось таки з’ясує суд. Наступне судове засідання відбудеться 22 листопада, о 14 годині.

Якщо вину водія доведуть, йому світить до 8 років в’язниці. Але дехто вже сумнівається в такому вирокові.