Перше зібрання "Просвіти" відбулося у Малинській школі мистецтв

У Малині створено міський осередок обласної організації товариства «Просвіта». 17 жовтня активна спільнота містян заявила про заснування її на теренах міста (районний осередок існує на Малинщині вже кілька десятиліть).

 Товариство «Просвіта» цього річ відзначає 150-річчя, довівши свою тривкість на тлі мінливих і минущих політичних партій та багатьох ГО-одноденок.

Чи стане міський осередок довготривалим і яскравим явищем, мають довести його організатори і активісти, що першими вступили до лав Малинської «Просвіти». Принаймні, сподівання є.

Гостем і куратором перших зборів Малинського міського осередку товариства «Просвіта» імені Т. Г. Шевченка був голова обласної організації просвітян Святослав Васильчук, заслужений журналіст України, лауреат Національної премії імені І. Огієнка, професор Національного агроуніверситету тощо.

Очолив новоутворений осередок Василь Сташук, наш земляк, який повернувся до Малина через 30 років, що прожив у Брусилові. Василь Сташук, член Національної спілки журналістів і спілки письменників, лауреат Національної премії імені Івана Огієнка та багатьох інших премій і відзнак, у сусідньому районі також очолював осередок «Просвіти».

У невимушених бесідах обговорюються цікаві ідеї

Допомагати щойно обраному керівникові був обраний Володимир Олексієнко, громадський діяч і митець. Володимир Петрович має звання Відмінника освіти України та Заслуженого працівника культури України.

Серед містян, які поділяють мету і наміри «Просвіти», є чимало тих, ким пишається громада. Зокрема, Почесний громадянин Малина, заслужений працівник культури України Світлана Майданович. А також — заслужений вчитель України Марія Максименко.

Найбільша надія у розгортанні діяльності «Просвіти» у Малині покладається на освітян, бібліотекарів та журналістів, які й стали щойно до лав товариства. (Спостережено, що членами міського осередку «Просвіти» стало кілька очільників інших громадських організацій, декілька членів міської топонімічної комісії тощо). Проте присутні актуалізували участь насамперед молоді і юнацтва. Бо без них, закономірно, будь-які зусилля просвітян не матимуть розвитку й опори в майбутньому.

Володимир Петрович Олексієнко — заступник керівника малинської “Просвіти”, має звання Відмінника освіти України та Заслуженого працівника культури України

Нині активісти визначаються, в яких сучасних формах здійснюватиметься робота «Просвіти», аби не зводилася нанівець основна місія, задекларована ще на початках її засновниками — культурний розвиток, консолідація народної спільноти та піднесення національної свідомості українського народу. А це не перестає бути актуальним в умовах довготривалої гібридної війни, відкритої агресії сусіда та нових викликів світові і часові, заявлені Україною унікальним історичним і духовним явищем — Революцією Гідності.