Текст цього, доволі гнівного, звернення з’явився цієї середи на сторінці «МалинчанИ» в Фейсбуці.

«Ми, мешканці м. Малина та Малинського району, — йдеться у ньому, — стурбовані станом мосту через р. Іршу, а саме його аварійністю, та станом доріг, які підпорядковані безпосередньо ОДА. На сьогоднішній день у тротуарній частині мосту утворилася наскрізна діра, що може призвести до травмування пішоходів, не говорячи вже про можливість його обвалу при проїзді по ньому великогабаритної техніки, що призведе до більш трагічних наслідків.

Десятки звернень, як і останнє звернення міської ради, а саме подання протоколу комісії ТЕБ та НС Ви проігнорували, і до сьогоднішнього дня жодних дій, крім мішка з піском, який затулив діру в тротуарі з Вашої сторони не було. Не встановлено навіть попереджувальних знаків, які попереджають про небезпеку. Тим паче, що в області давно відомо про аварійність нашого мосту.

Проблеми з мостом через річку Ірша у м. Малині з’явилися не сьогодні, і на неодноразові звернення жодних дій зі сторони його балансоутримувача, крім фарбування перил не було. Прибордюрна частина проїжджої частини засипана піском, на якому скоро будемо збирати врожаї, оскільки все заросло бур’янами в коліна.

Але все це не так страшно, як стан самих конструкцій мосту та його покриття. За останні 30 років — жодного ремонту, не кажучи вже про капітальний, не було.

На сьогодні міст може не витримати проїзду такої кількості транспорту, і це може призвести до фатальних наслідків. А іншого об’їзного мосту у місті не має.

Також нас турбує стан автодоріг на виїзді з Малина в сторону

с. Ворсівки, с. Українки та с. Пиріжок та й усіх доріг у районі. Проїзд по цих дорогах схожий на їзду з перепонами та ще й по серпантину. Та не так страшна така їзда і навіть те, що руйнуються автомобілі, як створення при цьому постійних аварійних ситуацій, що можуть призвести до загибелі людей.

Мало того, кошти, які акумулюються на рахунках ОДА для ремонту доріг не сьогодні-завтра будуть повернуті до державного бюджету, як не використані  (а це 61,4 млн. грн. — прим. Ред.). А це і наші податки, які ми старанно перераховуємо до бюджетів різного рівня, але чомусь не можемо отримати якісних послуг за наші ж гроші. Чи Ви чекаєте зими, щоби діри латати в дощ та мороз? Тим паче, що морози можуть зруйнувати міст безповоротно.

Гроші є, а віз і нині там. Раніше було сотні відмовок що не вистачає коштів, а сьогодні, що за причина такому недбальству. Чи Ви чекаєте, щоб хтось загинув на цьому мосту. От тоді і стрілочник знайдеться, і гроші.

Сьогодні ми вже вимагаємо, а не просимо термінового реагування на проблему, яка склалася з мостом через річку Ірша у м. Малині та станом доріг у районі. У іншому випадку нами будуть вжиті більш радикальні заходи».

Під останніми, як свідчать численні коментарі в соцмережі, не виключають і перекривання проїзду через міст у Малині.

«Я подумав, — пост з даного приводу одного з малинчан Євгена Купневича, — і пропоную зібрати об’єднану сесію району і міста, запросити голову ОДА, народного депутата, депутатів облради, оголосити надзвичайний стан, підготувати і розіслати звернення в область, Кабмін, Президенту. Вимагати рішучої відповіді і не чекати місяці. В разі аварійності мосту передбачити і зробити тимчасову переправу через річку. Я одного не можу зрозуміти, чому я це пропоную?..»

А й справді, хіба така ініціатива не має виходити, в першу чергу, від представників місцевої влади? Тим паче, що підтримка громади в даному питанні цілковита…