З гарними враженнями та приємно втомлені повернулися з тижневої поїздки до Угорщини (місто Сарваш, що за 130 км від Будапешту) четверо юних вихованців Малинської ДЮСШ та їх тренер Олександр Ткачук. Чоловічу компанію, а це — Максим Кульбашний, Нікіта Євсович, Рувім Тагієв, «розбавила» й одна дівчинка — Аліса Головенко.

До Угорщини малинчани їздять вже вдруге. Зарубіжжя взяло на себе витрати на проживання та харчування. Малинчани оплачували лише дорогу. Умова була одна — прибуття борців за певними віковими та ваговими вимогами.

Програма  перебування у спортивному таборі «Vasas SC Birkozo»  була насиченою: щодня зарядка та інтенсивні тренування й змагання. Але не обійшлося і без розваг та прогулянок мальовничими Сарвашом і Будапештом. Крім того, юні малинчани мали змогу спілкуватися з дітьми інших країн: Франції, Австрії, Естонії, Фінляндії та Угорщини.

За словами Олександра Ткачука, головне надбання юних малинчан — це розширення світогляду, знайомство з людьми та ровесниками інших країн з самобутньою культурою. Цікаво, що іноземці — більш відкриті у спілкуванні, а українці — витриваліші та швидко адаптуються в нових умовах.

Ну і незаперечний факт: малинчани показали досить високий борцівський рівень на міжнародному рівні та отримали заслужені нагороди.

Антоніна Глущенко.