Під час засідання сесії Малинської районної ради.

25 сесія районної ради 7 скликання скликала аж 16 із 27 депутатів. 11 обранців — жнивують, якщо шукати виправдання для такої значної відсутності. Проте кворум був, тому і сесія відбулася. І пройшла швидко й злагоджено, як по нотах. Адже всі питання попередньо розглядалися на комісіях, отже, у сесійній залі радше звучала констатація, а не дискусія. І з цієї констатації кілька нотаток нижче.

Перевізник тероризує!

Різкій критиці піддано ситуацію з перевізником, якій обслуговує населені пункти Луківської сільської ради. Тобто наразі якраз не обслуговує, що і стало причиною критики.

«Він нас затероризував!» — таке дієслово — на означення стану речей — вжив головуючий на сесії очільник райради Михайло Левковець.

Та першим своє обурення в офіційному вигляді висловив від імені луківської громади її очільник Іван Венглівський. У сесійній залі сільського голову підтримав районний керівник Михайло Левковець, заявивши, що підготував листа на ім’я губернатора і попросив його допомогти переконати пана Рафальського обслуговувати маршрут як і раніше.

Прозвучало припущення, що 15 серпня підприємець може відновити рух транспорту в тому напрямку. Якщо так, листа до ЖОДА відправляти не будуть. А як ні?..

«Вони просто не встигають…»

Це голова райради Михайло Левковець про постачання в села району скрапленого газу в балонах — питання, яке вкотре підняв на сесії депутат Сергій Недашківський (на фото). Буцім жителі чотирьох сільрад — Скуратівська, Морозівська, Головківська й Любовицька — вже відколи в черзі на нього… На що голова райради Михайло Левковець і зауважив, сподіваючись на розуміння присутніх: «Вони (постачальники скрапленого газу — прим. Ред.) просто не встигають…».

Чи поділяли присутні на сесії поблажливість керівника — не так важливо, як важливо, чи схильні до неї мешканці району, які потребують балонного газу?

Це може перевірити сам абонент, звернувшись до працівника ДП «Пропан», телефон якого дозволено оприлюднити: 067 404-97-37 (Олег Володимирович).

Ніяк перезимувати? В лікарню…

Піднімалося на сесії і питання контролю підготовки гуманітарної сфери до опалювального сезону. Також є у селах помешкання самотніх чи літніх немічних людей, в яких вже печі не придатні до експлуатації. Отож, є варіант надати одиноким людям місце в геронтологічному відділенні у Коростені (нагадаю, що таке відділення у Чоповичах припинило існування).

Традиційно піднімалося у сесійній залі й інше незакрите питання охорони здоров’я (не так здоров’я, як харчування хворих). Розпочато збір картоплі, тож МРТМО просить, а на сесії головний лікар Валентина Швидун звернулася особисто, надати посильну допомогу лікарні із урожаїв наших селян.

«Навели губи…»

У контексті «просіння» прозвучала і згадка про стан доріг. Із тих обіцяних областю майже 48 мільйонів на їх ремонт поки надано лиш 25. Великі сподівання районний голова покладає на Коростенських дорожників, до яких відійшло наше «РайДУ».

Гостро постало питання через випадок на дорозі на відрізку між Пиріжками та Баранівкою. Водій фури не впорався з керуванням (на не знайомій йому вкритій ямами дорозі зловив гаву) і спричинив аварійну ситуацію, яка, на щастя, мала як наслідок лише тривалий затор на шляху руху транспорту. Обійшлося без жертв. Але випадок став сигналом до термінової швидкої допомоги саме на цій ділянці дороги. Упродовж тижня, що триває, туди буде вивезено 30 тонн асфальту для «латання» дір.

З приводу стану доріг знову висловився депутат Сергій Недашківський: «На окремих ділянках по району навели губи…». Але ж насправді розбиті дороги на межі Малинського та Іванківського районів — тобто на дорожній візитівці Житомирщини! — у жахливому стані.

Виступає депутат районної ради Сергій Недашківський.

А як взагалі триває виконання районної програми розвитку та утримання автомобільних доріг на території району, можна детально ознайомитися на сайті райради. Головне, що ключові зауваження обіцяно додати до цього документу.

П.S. Після усіх «прохачів» від різних галузей і сфер, на завершення сесії виступив прохач іншого ґатунку. Сільський голова Пиріжок припрошував у гості на Свято пирога. Традиційні сільські фестони чекають на малинчан завтра, 18 серпня, біля школи о 16 годині.

Ірина Лузанчук.