І така мрія у хлопчика народилася не просто так

В Україні цими днями вдруге провели трансплантацію нирки дитині від померлого донора, і цією дитиною виявився наш маленький земляк — 11-річний Богданчик із села Новобратське, що на території Чоповицької ОТГ.

І саме авіація Нацгвардії та поліцейські сприяли терміновому транспортуванню донорських органів із Запоріжжя до Києва.

24 квітня о 15:22 на своїй сторінці в ФБ заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко повідомив:

«Сьогодні вночі, поки Україна спала, лікарі-трансплантологи з «ОХМАДИТ» і Центру хірургії імені Шалімова, разом з льотчиками Національної гвардії здійснили скромний цивільний подвиг…»

Напередодні у Запоріжжі від обширного інсульту померла 42-річна жінка, і її чоловік дав дозвіл подарувати шанс на нормальне життя іншим українцям.

«Оскільки в таких випадках час іде на лічені години, — розповів Антон Геращенко, — координатор трансплантацій МОЗ Дмитро Коваль набрав мене і попросив допомогти з літаком для термінової доставки двох бригад лікарів-трансплантологів із Києва в Запоріжжя і назад…»

Менш ніж за годину борт АН-26 Національної Гвардії був заправлений і готовий до вильоту в Запоріжжя…

За планом трансплантації у дочасно загиблого від обширного інсульту донора були взяті дві нирки й печінка.

Донорська печінка того ж дня була пересаджена хірургами-трансплантологами жінці, котра без такої пересадки померла б упродовж кількох місяців.

Одна ж нирка, за інформацією Антона Геращенка, була пересаджена на місці в обласній клінічній лікарні, а друга — передбачалась для 11-річного Богданчика, которий уже більше двох років жив у клініці «ОХМАДИТ», «прив’язаний» до апарату «штучна нирка», не знаючи радощів дитинства…

«Це, — підкреслив Геращенко, — друга трансплантація нирки дитині від померлого донора. Раніше їх дітям в Україні робили тільки від їх рідних, але це було можливо не завжди через біологічну несумісність».

До слова, нині в «Охмадиті» на апараті штучна нирка — 29 дітей, которим не можна пересадити нирку від їх рідних. Їм залишається чекати свого «янгола-спасите-ля», який, ідучи з життя, подарує їм шанс… Як цими днями 42-річна жінка із Запоріжжя — 11-річному хлопчикові.

Уже пізніше з’ясувалося, що цей хлопчик, чиє життя врятоване померлим донором, — наш земляк із багатодітної родини Пількевичів із села Новобратське, що на території Чоповицької ОТГ. Два роки тому в Богданчика повністю відмовили обидві нирки, і весь цей час він провів на лікарняному ліжку в національній спеціалізованій лікарні «Охматдит».

До порятунку дитини долучилися й волонтери. Знайшли навіть можливість зробити операцію Богданчикові за кордоном, в одній із білоруських клінік. Більше того — добилися державного фінансування з української казни й уже перерахували кошти. Лишалося тільки дочекатися підходящого донора. І він знайшовся, і не в Білорусі, а в нас, в Україні. Єдина державна інформсистема трансплантації обрала для пересадки нирки нашого маленького земляка, бо тест підтвердив повну сумісність із донорським органом.

— Богданчик зовсім не хвилювався, — кажуть лікарі. — Обійняв маму з татом, сказав хлопцям по палаті, що заходитиме в гості, і на каталці поїхав в операційну.

Працівники клініки тримали кулачки за маленького пацієнта, доки його оперували найкращі українські трансплантологи. Опе-рація пройшла успішно, орган — запрацював. Тепер на Богданчика очікує тривала реабілітація, а опісля він нарешті зможе повернутися додому, де його чекають дві сестрички й братик.

Чекає й іще один сюрприз:

«Щойно, — написав у ФБ заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, — мене набрав директор «ОХМАДИТ» і повідомив, що Богданчик сказав, коли виросте, то мріє стати поліцейським. То ж, у кінці наступного тижня, коли він зміцніє і стане на ноги, до нього з подарунками приїдуть київські патрульні…»

Одужуй, Богданчику, і хай збуваються усі твої мрії!