Про це на своїй сторінці у ФБ повідомила генпрокурор Ірина Венедиктова:

«Координація правоохоронної системи у сфері захисту екології в дії — Офіс Генпрокурора повідомив про підозру у службовій недбалості колишній виконувачці обов’язків директора філії «Центру управління промисловістю» ПАТ «Укрзалізниця».

Посадовиця не забезпечила оформлення спеціальних дозволів на проведення вибухових робіт на виробничому підрозділі «Пенізевицький кар’єр». При цьому здійснення незаконних вибухів на гранітному кар’єрі не припинила. Внаслідок її службової нед-балості в 2017-2018 роках там було незаконно проведено 5 вибухів та видобуто майже 219 тис. м3 габро-анортозиту, граніту та габро-нориту.

Такі дії заподіяли збитки навколишньому природному середовищу на суму 494,7 млн грн.

Крім того, за фактом такого незаконного видобутку корисних копали перебуває на розгляді у суді обвинувальний акт стосовно начальника виробничого підрозділу «Пенізевицький кар’єр» філії «ЦУП» ПАТ «Укрзалізниця».

«Захист природи та збереження надр, — дадала генпрокурор, — ми поставили собі за пріоритет на 2021 рік на спільній нараді з правоохоронними та іншими державними органами менше місяця тому. Зараз бачимо вже перші результати напрацьованої дорожньої карти дій. Злочини в екологічній сфері мають каратись по всій суворості, адже це питання безпеки і здоров’я нації».

Тим часом

Малинчани продовжують боротись за «Калюжу»

Цієї середи сюжет щодо цієї проблеми — відновлення роботи затопленого колись кар’єру під Малином, який отримав назву «Калюжа» й в останні роки став улюбленим місцем відпочинку містян, і не тільки, — знімало обласне телебачення.

Учора, в четвер, питання щодо збереження рек-реаційної зони навколо «Калюжі» мало розглядатись і профільній депутатській комісії в облраді.

 

Більше про це — в наступних номерах.