«А це що?», «В центрі — два камені, а тут поки що один… як бадилинка в полі», «Геть вже з глузду з’їхали», «Метеорит», «Круто у когось мозг зірвався, мабуть у мера…» — це лиш перші із кількох десятків коментарів, які з’явилися за лічені хвилини під викладеним у ФБ фото кам’яної брили, що наприкінці минулого робочого тижня загородила прохід-проїзд у районі багатоповерхової забудови малинського «БАМу»

Проте вже за кілька днів потому в соцмережах з’явилося нове фото і підпис під ним — «Вуаля! Наш камінь на Бамі перевтілився в креативний знак пішохідної зони». Риторика коментарів під ним одразу змінилася й народ почав вимагати «Автора в студію!».

Редакції «СП» вдалося дізнатися деякі подробиці цього «сю-жету».

Виявляється, ще в січні голова одного з «бамівських» ОСББ і водночас депутат міської ради Олеся Рудицька на прохання своїх виборців звернулася до нашої влади з тим, аби допомогли вирішити питання колись пішого проходу до однієї з багатоповерхівок, який останнім часом перетворили на неконтрольований заїзд транспорту.

Раніше цю проблему вирішували металеві стовпчики з натягнутим між ними металевим ланцюгом. Сподівались, щось подібне з’явиться і цього разу. Одначе у нинішньої влади на цю проблему, вочевидь, виявився свій погляд — так замість уявних і цього разу стовпчиків на їх місці з’явилася здоровенна кам’яна брила.

— Я, — неохоче зізналася Олеся Рудицька, — того дня боялась навіть вийти на вулицю, аби, після прочитаних коментарів під виставленим у Фейсбуці фото, не потрапити під іще більший шквал критики вже на свою адресу… Зрештою, цей переляк, — сміється, — змусив добряче задуматись над тим, як вийти з цієї ситуації і, в підсумку, народив креативне рішення…

Втілити ж задум Олесі в життя — «перетворити» безформенну кам’яну брилу в щось, що асоціювалося б з пішохідною зоною, (спеціальні фарби, до речі, вона купила за свій кошт) — допомогла Катерина Хоменко — та сама креативна художниця, що свого часу феєрично розмалювала багато під’їздів у своєму мікрорайоні. Як і палати в дитячому відділенні нашої лікарні (наша газета свого часу про це писала).

— От би, — кажуть тим часом багато містян, — такого креативу додати і тим двом каменюкам у центрі Малина, довкола яких зламано вже стільки списів! Якщо не можна прибрати, то хай би знайшли художника, який перетворив би їх на щось вартісне уваги й захоплення…

Владо, може, дослухаєшся до думки громади?