На мирну акцію під такою «символічною» назвою кличуть сьогодні до стін Малинської мерії атовців та усіх небайдужих малинців.

Влада спростовує звинувачення й діє на випередження.

 

Інформація про «мирну акцію», призначену на сьогодні, з’явилася минулої суботи на сторінках ФБ після заходів, які відбулися у Малині з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні.

«Сьогодні, 20 лютого, — ідеться у ній (тут і далі — мовою оригіналу), — атовці, матері та дружини загиблих воїнів, громадські діячі Малинщини вшанували пам’ять Героїв, які віддали свої життя під час Революції гідності та в російсько-українській війні на Сході України.

Мирною ходою вони пройшли від райвійськкомату до пам’ятника Небесній Сотні в центральному міському парку. Опісля мітинг продовжився біля капсули, що закопана на місці майбутнього меморіалу захисникам України. Вів зібрання голова місцевого підрозділу «Обласної спілки учасників та веретанів АТО «Схід» Євгеній Сермукслис.

Серед патріотів був літній лікар Микола Михайлович Власенко — чоловік від початку трагічних подій на Майдані надавав допомогу пораненим на Інститутській та у інших гарячих точках Майдану. З болем і водночас гордістю він розповідав про відчайдушних хлопців, студентів, які ціною власного життя та здоров’я відстоювали європейське майбутнє неньки-України. Пізніше лікар працював у військових шпиталях на Донбасі, рятуючи життя бійців.

Воїни не могли стримати скупих чоловічих сліз, згадуючи полеглих побратимів. …Збіглися сумні дати, зазначали вони. П’ять років тому, у січні-лютому 2015-го року наші війська (за офіційними даними близько 8000 бійців, а насправді — ніхто цього зараз порахувати не в змозі) опинилися у Дебальцевському котлі, де тривали запеклі бої. Хвилиною мовчання вшанували й тих, хто поклав голови під Іловайськом, в Донецькому аеропорту та інших місцях Донецької та Луганської областей.

«Ці смерті не були даремними!» — говорили присутні активісти. У всі віки українські воїни захищали рідну землю та боролися за краще майбутнє для своїх нащадків. Усі вони гідні шани й поваги. Висловлювали, попри все, сподівання, що Україна матиме й гідну владу — як на рівні держави, так і на місцях.

«На жаль, ВЛАДА НАС НЕ ЧУЄ. Посадовцям байдужі долі військових, скалічених війною», — зауважували бійці та матері загиблих бійців. І закликали всіх атовців та небайдужих до того, що відбувається на Малинщині, зібратися на мирну акцію під сим-волічною назвою «ПОЧУЙТЕ ГРОМАДУ!», яка планується, за попередньою інформацією наступної п’ятниці, 26-го ЛЮТОГО, на 10-ту годину БІЛЯ АДМІНПРИМІЩЕННЯ МЕРІЇ.

У порядку денному — невиконання закону щодо виділення ветеранам АТО земельних ділянок, відмова міськради у встановленні постаменту на честь захисників, які загинули за Україну та інші проблемні питання ОТГ.

На жаль, чимдалі більше немає взаєморозуміння між владою та громадою. Навіть на покладання квітів на честь Небесної Сотні посадовці мерії, як не прикро, вирушили окремо від простих людей…» — обурюється автор посту.

Тим часом, влада міста стверджує протилежне.

«Біля пам’ятного знаку Героям Небесної сотні сьогодні у Малині було вшановано тих, хто віддав своє життя за наше мирне сьогодення, — інформує офіційна сторінка Малинської міської ради.

Напередодні, 18 лютого, Малинсь-ка міська рада за допомогою інформаційних ресурсів запросила усіх охочих узяти участь у заходах на знак пам’яті про тих, хто віддав життя за вільну Україну, чия кров пролилась на бруківку Майдану, хто загинув, боронячи територіальну цілісність на сході нашої держави.

З керівником Малинського осередку ГО «Обласна спілка учасників та ветеранів АТО «Схід» Євгенієм Сермукслисом поспілкувалися попередньо телефоном, щоб врахувати думку та побажання учасників АТО щодо формату та часу проведення заходу. На що отримали негативну і категоричну відповідь. Мовляв, ви — окремо. А ми — окремо. Натомість учасники військово-патріотичного клубу «Незламні» з їх керівником охоче відгукнулися та приєдналися до вшанування. І не лише вони…

Звісно, така позиція не є конструктивною та не сприяє налагодженню співпраці та діалогу. Адже вшанування пам’яті полеглих Героїв – це наш спільний громадянський обов’язок, а ми — члени однієї громади. Згадаймо, якою була єдність народу тоді, у 2014 році, на Майдані! Хіба не це стало передумовою загального успіху? Хіба нині ми не маємо бути єдиними і цим сильними? То чому ж зараз вшанування пам’яті полеглих Героїв, які хотіли миру, а не розбрату, перетворюється окремими особами у фарс? Для чого маніпулювати думкою читачів у соціальних мережах? Для чого гратися у політику у дні пам’яті, болючі для усіх українців, та біля тих місць, де треба просто згадати, помовчати і покласти квіти?

Насправді прикро, що окремі місцеві ЗМІ штучно підігрівають та утримують негативну ситуацію, шлях до вирішення якої лише у діалозі і порозумінні. У будь-якому випадку ми готові до діалогу. Тому хочемо звернутися до організаторів так званих мирних акцій: не треба вичікувати день-два-тиждень, аби збирати людей, розповсюджувати неправдиву інформацію і підігрівати ситуацію. Двері мерії відкриті щодня. Для усіх і для кожного. Ми готові до розмови, до спільного розв’язання проблем на благо Малинщини.

Ми — одна громада, тому шануймося!»

А в понеділок влада, так би мовити пішла на випередження подій. На сторінці мерії в ФБ спочатку з’явилася інформація «До уваги учасників АТО та ООС!»:

«У середу, 24 лютого, о 16.00 у великій залі адмінприміщення шляхом жеребкування відбудеться розподіл земельних ділянок, виділених для будівництва та обслуговування будівель згідно раніше поданих Вами заяв».

А за кілька годин по тому й інша інфа:

«Міська рада інформує про виділення коштів на соціальний захист учасників АТО згідно напрямків та по роках ( з 2016 р. і по даний час)».

І далі — ось ця таблиця: