Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області проводить перевірку закупівель у 16 медичних закладах, які використовували кошти Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19. Про це 22 лютого повідомила пресслужба Держаудитслужби.

Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області проводяться перевірки закупівель в медичних закладах, яким здійснювалось фінансування із Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-Cov-2, та її наслідками», — йдеться у повідомленні.

За інформацією Держаудитслужби перевірку проводять у 16 медзакладах, серед яких і КНП «Малинська міська лікарня» Малинської міської ради.

Ініціювали ж перевірку лікарень щодо використання «ковідних» коштів після затримання на хабарі директора департаменту охорони здоров’я Житомирської ОДА Миколи Суслика.

Сталося це, нагадаємо, ввечері 21 січня цього року. СБУ повідомила тоді, що затримали посадовця за вимагання «відкатів» саме з коштів, виділених на протидію пандемії COVID-19.

Згодом у прокуратурі назвали суму «відкату», який вимагав директор департаменту — 123 тис. грн.

Ще пізніше з матеріалів суду стало відомо, що 1 грудня 2020 року в своєму службовому кабінеті під час розмови з генеральним директором комунального некомерційного підприємства «Коростенська центральна міська лікарня Коростенської міської ради» директор департаменту ОДА повідомив про необхідність передачі йому грошових коштів у розмірі 10% від суми субвенції, виділеної бюджету Коростеня на забезпечення подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров`я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19.

Подільський райсуд Києва 22 січня обрав директору департаменту ОДА Миколі Суслику запобіжний захід у виді тримання під вартою строком на 60 діб (до 22 березня 2021 року) та визначив альтернативний запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 55 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, тобто у сумі 124 тис. 850 грн. 26 січня визначена застава була внесена і директор департаменту був звільнений із-під варти.

На даний час Миколу Суслика, який підозрюється в отримання хабаря, суд відсторонив від посади до 22 березня 2021 року.