«Укрпошта» буде доставляти громадянам пенсії до кінця березня включно, а що буде далі, поки не відомо. Якщо влада відмовиться переглянути новий тариф на доставку пенсій, «Укрпошта» припинить надавати послугу, яка не є для компанії обов’язковою.

Генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський заявив, що «Укрпошта» може піти на такий крок, адже доставка пенсій безпосередньо не входить в обов’язки поштового оператора. На цей час регульовані державою послуги складають половину виручки поштового оператора, але при цьому зараз усі працюють у збиток через прив’язку тарифу до мінімальних зарплат 2019 року.

«Дуже важко показувати видатні результати, коли половину доходу надаєш по тарифам 2019 року. Крім того, ми ж не можемо завдавати збитків державі, надаючи послуги нижче собівартості. Для мене, як для керівника державного підприємства, за це передбачена кримінальна стаття», — заявив Смілянський.

За словами глави «Укрпошти» після перегляду мінімальної зарплати, тільки в частині ЄСВ «Укрпошта» заплатить цього року на 500 мільйонів гривень більше, ніж у 2020 році, не рахуючи витрат на підвищення зарплат. Тому залишається домовлятися з владою про взаємовигідні умови співпраці. Поки що держава в особі Мінфіну каже, що не має грошей на оплату тарифу за доставку пенсій.

Нагадаємо, торік директор «Укрпошти» Смілянський розлютив українців фантастичним розміром своєї заробітної плати, яка в сотні разів більша, ніж отримує його звичайний рядовий співробітник. Та ще й при тому, що підприємство знаходиться в збитку.

Український юрист і блогер Михайло Шнайдер опублікував тоді гнівний пост у бік керівництва «Укрпошти» і попросив Зеленського втрутитися в ситуацію:

«Дивовижна українська арифметика. У 2018 році «Укрпошта» збільшила чистий збиток в 2,6 рази — до 535 мільйонів гривень. А тепер увага. Незважаючи на такі катастрофічні показники, зарплата генерального директора компанії Ігоря Юхимовича Смілянського, зросла до 748 тісяч гривень в місяць. Справжня фантастика. Підприємство терпить величезні збитки і знаходиться на порозі банкрутства, листоноші отримують жалюгідні копійки, а зарплата у керівника зростає в геометричній прогресії. Такі чудеса можливі тільки у нас. Просто фантасмагорія в чистому вигляді. І я щиро сподіваюся, що наш новий президент припинить цей цирк».

На жаль, цей цирк триває і досі. А тепер ще й такий от ультиматум.