На все життя запам’ятає ранок 14 лютого 34-річна жителька Радомишльського району Євгенія Кучинська, котра з чоловіком проживає нині в .Квітневому Головківського старостинського округу.

Саме вранці 14 лютого у неї по чались перейми. Однак викликана «швидка» по дорозі до Квітневого не змогла дістатися до села, забуксувавши у сніговому заметі десь за декілька кілометрів до нього.

На підмогу фельдшери «швидкої» викликали рятувальників із Малина. Вони-то, витягнувши спочатку авто медиків зі снігового замету, й відбуксирували його до Квітневого, а звідси — до траси Київ — Ковель. Далі «швидка» з ушпиталеною мамою та новонародженою дівчинкою, яка з’явилася на світ ще до приїзду медиків, дісталася до Малина самостійно.

Старший фельдшер з медицини невідкладних станів КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Житомирської обласної ради» Василь Примаченко підтвердив факт:

— Поки автомобіль «швидкої» рятували зі снігового полону еменесники, жінка справді народила самостійно. Дитинці навіть були накладені пупові зажими, тож лікарям «швидкої», діставшись до породіллі, довелося лише перерізали пуповину. Допомогла жінці народити її кума Ірина Левченко, котра на той час була поряд із нею. Увесь цей час у телефонному режимі консультації від лікарів отримував чоловік породіллі. Нині мама з донькою, котру вирішили назвати в честь свята всіх закоханих Валентиною, в лікарні. Дівчинка, до речі, народилася вагою три кілограми й зі зростом у 50 сантиметрів.

Добре, що все закінчилось без особливих ускладнень. Хоча медики не проминули пожурити молоду маму. В неї це були вже п’яті пологи, проте жінка стала на обліку в жіночій консультації, як того вимагає закон і про що їй «нагадували» і староста села, і медсестра…

А щодо снігової пастки, то староста Головок Надія Назаренко переконує: напередодні підприємство «Городок-Агро», що орендує землі тутешніх селян, справно й якісно розчистило всі дороги на території громади. Проте тієї ночі в результаті сильних снігопадів окремі ділянки шляху знову сильно замело…