Малинський районний суд Житомирської області 21 січня 2021 року виніс вирок місцевому жителю за повідомлення про підготовку до масового вбивства громадян на виборчій дільниці в день голосування 25 жовтня 2020 року.

Вироком суду затверджена угода про визнання винуватості, укладена між обвинувачуваним та прокурором.

Зазначається, що уродженець  с. Червоний Лан Малинського району, з професійно-технічною освітою, пенсіонер, несудимий обвинувачується за ч. 1 ст. 259 КК України (Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності).

«24.10.2020 року близько 20 години 41 хвилини ОСОБА_1, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, … відчуваючи особисті неприязні відносини до працівників Малинського РЕМ ПАТ «Житомиробленерго», усвідомлюючи та знаючи, що 25.10.2020 року відбудуться місцеві вибори у приміщенні Малинського РЕМ…, де буде знаходитись велика кількість виборців, вирішив повідомити про завідомо неправдиву інформацію, а саме про підготовку до масового вбивства громадян в приміщенні виборчої дільниці №181306», — йдеться у матеріалах суду.

Чоловік повідомив поліції, що місцеві вибори 25 жовтня 2020 року на зазначеній дільниці не відбудуться, оскільки він прибуде до приміщення виборчої дільниці та, застосовуючи зброю, вчинить масове вбивство людей.

14 грудня 2020 року між прокурором та підозрюваним була укладена угода про визнання винуватості. Тож суд вирішив:

«Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого частиною 1 статті 259 Кримінального кодексу України, та призначити йому покарання у вигляді 2 років позбавлення волі. На підставі статті 75 Кримінального кодексу України звільнити ОСОБА_1 від відбування основного покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, встановивши іспитовий строк 1 рік…»

Водночас чоловік періодично має з’являтися «для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання».

Крім того, з пенсіонера-»жартівника» на користь держави стягнули витрати на проведення експертизи в розмірі 2615 гривень 20 копійок.

Нагадаємо, в липні 2020 року Уряд підтримав законопроєкт, розроблений МВС, щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, яким, зокрема, пропонується встановити як обов’язкове додаткове покарання — конфіскацію майна.