Тих, хто торгує продуктами, це, щоправда, не стосуватиметься

Таке рішення позачергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося цієї середи. Під головуванням першого заступника міського голови Петра Піковського.

Дослівно, як свідчить оприлюднений на сайті мерії протокол засідання, це рішення, і стосується воно не тільки роботи ринку, звучить так:

«1. Встановити заборону в період з 00 годин 00 хвилин суботи до 00 годин 00 хвилин понеділка на території міста до 30 листопада 2020 р. на:

1) роботу Малинського кооперативного ринку Житомирської облспоживспілки, крім торгівлі продуктами харчування;

2) приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;

3) приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах;

4) приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;

5) приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

торгівлі продуктами харчування на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами;

провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів;

торговельної діяльності із здійсненням адресної доставки замовлень;

6) діяльність закладів культури і проведення культурних масових заходів;

7) приймання відвідувачів спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів».

Підприємці, що торгують на малинському ринку, вже відреагували на таке рішення, розповсюдивши у соцмережах гнівні пости. Серед іншого й те, що стосується орендної плати за місце на ринку. Чи зменшать її, а вона таки немаленька, в зв’язку з таким рішенням?

Базарком пішов на випередження народного гніву. До вечора середи в мережі ФБ з’явилась інформація: кооперативний ринок, замість суботи та неділі, працюватиме наступного вівторка та четверга — 24 і 26 листопада. От тільки хто з покупців, особливо тих, хто також працює у будні, піде в такі дні на базар? Що виграє від цього підприємець, що торгує на ринку? Адже саме субота та неділя були для них відносно найприбутковішими.

— Подивіться, скільки вже повирізали за останній час «вагончиків» на нашому базарі, — кажуть люди. — Торгівля й так упала через карантин. Але, певно, комусь не тільки у верхах, а тепер уже й у низах треба додушити малий бізнес…

Тим часом, у вівторок близько 20 тисяч підприємців, у числі яких були і малинчани, пікетували Верховну Раду, де приймалось іще одне доленосне для ФОПів рішення.